Sekt ze dna Vranovské přehrady

Ochutnejte sekt zrající na dně Vranovské přehrady a přispějte na dobrou věc! 

Historie

Prvotní myšlenka uložit láhve sektu na dno přehrady se zrodila s cílem potěšit milovníky dobrého vína novým, unikátním produktem.

Sekt našel od začátku řadu příznivců a tak jsme mohli projekt rozšířit o partnerství s Centrem Paraple, které pomáhá lidem odkázaným na invalidní vozík po úrazech páteře, a finančně tak podpořit dobrou věc. 

Prvních 900 lahví sektu k celoročnímu zrání jsme uložili na dno Vranovské přehrady v rámci oslavy 900. výročí založení nedalekého města Vranova nad Dyjí v roce 2000. Od té doby jsme po dobu 15 let ukládali sekty pravidelně a s každým rokem vždy o jednu láhev navíc.

Technologie

Na začátku jsme jako vinaři vstoupili na neznámou půdu a řešili řadu technických otázek. Věděli jsme, že sekt múže mít na dně přehrady v hloubce 40m při teplotě 5° a tlaku 5 atmosfér skvělé podmínky pro zrání.  

Zbývalo zajistit bezchybné uzavření lahví, jejich bezpečné uložení a nedotknutelnost. Výroba kvalitního sektu klasickým kvašením v láhvi pro nás nebylo nic neznámého, jeho odrůdové složení však prošlo léty vývojem. Dnes vyrábíme sekt ze zkušeností prověřené odrůdy Sauvignon. Podle odborníků získává toto víno pro uložení v prostředí stabilního tlaku a teploty výjimečnou a nezaměnitelnou chuť.

Centrum Paraple

Cenové kategorie sektu Vranov se neliší cenou samotného vína, jen výší Vašeho příspěvku na dobrou věc. Z každé prodané láhve si ponecháme 300 Kč na pokrytí výrobních nákladů, zbývající částka je Vašim příspěvkem na konto Centra Paraple. U vybraných sektů Vranov nabízíme (v limitovaném období) vstupenku na slavnostní výlov sektu, jako poděkování za výši příspěvku pro našeho partnera. Sledujte naši nabídku